Problemy z hamulcem postojowym Opla Vectry C

Opel Vectra C to udana kontynuacja produkowanych wcześniej Vectry A i B. Samochód wygodny, sporo miejsca wewnątrz, wygodne fotele, przejrzyste elementy kontrolne, precyzyjne skrzynie i dobrze dobrane jednostki napędowe to właśnie składniki sukcesu Vectry. Samochód godny polecenia, podróżowanie na większe odległości nie nastręcza problemów, poważne awarie nie są częste. Układ hamulcowy w modelu Vectry C jest dość dobrze dopracowany, jednak hamulec ręczny, a dokładniej regulacja naciągu linek, wymaga wiedzy i doświadczenia w tym temacie.

Jeżeli i Ty masz problem z hamulcem postojowym w swojej Vectrze C, to zapraszamy, w 95% przypadków rozwiążemy Twój problem bez konieczności wymiany zacisku !!!

Do tego wpisu dodano 3 komentarze

 1. ubuntuvps napisał(a):

  Z tylu dosc czesto dochodzi do niepozadanej zmiany geometrii kol. W niektorych egzemplarzach z jednostkami wysokopreznymi pod maska wystepuja rowniez problemy z osprzetem silnika. Kolejnym slabym punktem Vectry C jest elektryka .

 2. Grzegorz napisał(a):

  -mam problem z hamulcem postojowym opel vectra c HB 2006r 120km 1,9cdti. Nie bierze równo na dwie strony. Zmieniłem linkę na oryginał, zaciski zregenerowane, klocki hamulcowe nowe. Zrobiłem już 1000km. Z prawej strony po spuszczeniu ręcznego , linka wraca ciężko i leniwie. Z lewej strony jest ok. Z prawej strony założyłem mocniejszą sprężyne aby linka wracała mniej leniwie. Hamulec od ręcznego bierze nie równo. Co można zrobić aby problem nie istniał. Grzegorz

 3. stankir napisał(a):

  Jeżeli zakres pracy prawej i lewej linki jest taki sam, tylko jedna z linek wolniej wraca, to problem nie leży w dźwigni ręcznego tylko w zacisku lub ułożeniu linki, ale na odległość tego nie ustalę.

  Pozdrawiam Stankir

Dodaj komentarz