Cieszysz się swoją „klimą” ? a wiesz że…

Regularna obsługa układu klimatyzacji jest niezbędna ze względu na Twoje zdrowie. Chodzi oczywiście o okresową dezynfekcję układu nawiewu powietrza, w którym gromadzą się bakterie, grzyby i roztocza. Idealne warunki do ich rozmnażania panują na parowniku, czyli miejscu, w którym rozpręża się czynnik chłodzący (parownik znajduje się wewnątrz deski rozdzielczej i jest elementem podobnym do zamrażalnika w lodówce – właśnie od niego chłodzi się powietrze, które wentyluje kabinę (samochodu). Wyczuwalnym objawem zanieczyszczenia układu jest przykry zapach, jaki wydobywa się z kratek wentylacyjnych. Problem w tym, że niektórzy kierowcy są już do niego przyzwyczajeni i postrzegają go jako „zapach klimatyzacji” albo zawilgoconych dywaników. Nie trzeba dodawać, że wdychane drobnoustroje są szkodliwe dla naszego układu oddechowego – mogą powodować podrażnienia płuc.

W naszym warsztacie nie tylko sprawdzimy szczelność układu klimatyzacji, wymienimy nieszczelne zawory, uzupełnimy czynnik chłodzący i smarujący, ale odkazimy układ środkami renomowanej firmy Wynn’s. W zależności od Twoich preferencji wymienimy też filtr powietrza na papierowy lub droższy, ale lepiej pochłaniający zapachy węglowy.

Pamiętaj w czasie roku eksploatacji sprawnego i szczelnego układu klimatyzacji ulatnia się 10% czynnika chłodzącego, zużywa się również czynnik smarujący, należy więc przynajmniej raz w roku opróżnić układ i napełnić go ponownie odpowiednią mieszanką czynnika chłodzącego i smarującego.

Do tego wpisu dodano 0 komentarzy

Dodaj komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.